aktualności

nad czym aktualnie pracujemy?

.80 rocznica d-day - normandia

Koordynacja i wsparcie programowe oraz pobytowe dla wyjazdów grupowych do Normandii we Francji w roku obchodów 80. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii, które miały miejsce w czasie II Wojny Światowej 06 czerwca 1944 r. Na Polskim Cmentarzu w Normandii spoczywa przeszło 700 polskich żołnierzy, którzy polegli tutaj w czasie II Wojny Światowej, głównie żołnierze 1 Dywizji Pancernej gen. dyw. Stanisława Maczka. 02.06.2024 r.

CERTYFIKAT GWARANCJI TURYSTYCZNEJ 2024-2025

Po raz kolejny uzyskaliśmy gwarancję ubezpieczeniową turystyczną na kolejny rok działalności, dokumentując tym samym spełnianie wymogów Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.  

21.05.2024 r.


80. ROCZNICA BITWY O MONTE CASSINO 2024

PRZYGOTOWANIA DO OBCHODÓW ZAPLANOWANYCH WE WŁOSZECH W DNIACH  12-21.05.2024 r.

PROGRAM OBCHODÓW 80 ROCZNICY BITWY O MONTE CASSINO.

Jak co roku, koordynujemy i wspieramy grupy z Polski wybierające się na obchody 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. W kwietniu i maju br. odnotowujemy rekordowe zainteresowanie wyjazdami do Włoch w celu poznania historii wydarzeń z 1944 r. oraz wizyty na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino.


Ramowy program oficjalnych obchodów 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino: 


12 maja (niedziela) 

godz. 11:00 Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino - uroczysta polowa Msza święta w rocznicę śmierci gen. W. Andersa

17 maja (piątek) 

godz. 17:00 Piedimonte San Germano - uroczystość przy pomniku 6. Pułku Pancernego im. Dzieci Lwowskich

18 maja (sobota)

godz. 16:00 Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino - polowa Msza święta połączona z odczytaniem Apelu Poległych oraz ceremonia złożenia kwiatów

19 maja (niedziela)

Uroczystości przewidziane w programie władz miasta Cassino (*informacja zostanie podana do publicznej wiadomości w najbliższym czasie)

20 maja (poniedziałek)

godz.10.00 - Cassino - ceremonia złożenia kwiatów przed popiersiem gen. Wł. Andersa (Largo Gen. Anders – Museo Historiale)

godz. 17:00 - Acquafondata - uroczystość złożenia kwiatów przed Pamiątkowym Cokołem w miejscu pierwotnego pochówku poległych żołnierzy 2. Korpusu Polskiego

21 maja (wtorek)

godz. 10:00 San Vittore del Lazio - uroczystość złożenia kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy 2. Korpusu Polskiego

godz. 11:45 Mignano Monte Lungo - ceremonia złożenia kwiatów na włoskim Cmentarzu Wojennym.

ŹRÓDŁO: gov.pl

XXVII edycja targów turystycznych BMT 2024 w Neapolu

Italiadlagrup.pl DOLCE VITA na targach w Neapolu 14-17.03.2024 r.
Najważniejsze targi B2B w regionie Morza Śródziemnego, strategiczne spotkanie dla operatorów z branży turystycznej. Targi BMT rozmieszczone są w 6 pawilonach, w których bierze udział 450 wystawców z udziałem wszystkich wielkich nazwisk i nazw branży turystycznej: touroperatorów, linii lotniczych, firm żeglugowych, rejsów wycieczkowych, międzynarodowych izb turystycznych, krajowych organów publicznych, konsorcjów, stowarzyszeń i ponad 20 200 profesjonalnych gości w ciągu 3 dni . Pawilon WŁOCHY poświęcony incomingowi, gości regiony włoskie, operatorów hotelarskich i 4 WAŻNE WARSZTATY tematyczne poświęcone włoskiej ofercie z udziałem ponad 300 nabywców krajowych i międzynarodowych. 12.03.2024. 

Milano fashion week

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś istotnego - tam gdzie potrzebują nas Klienci z Polski. Coroczne święto mody i najważniejszy biznesowo czas dla branży fashion. Milano Fashion Week czyli czas, w którym Mediolan nazywany zupełnie słusznie miastem mody przyciąga do siebie wszystkie najważniejsze osoby i marki modowe z całego świata, na czele z modą Made in Italy! W tym roku zapewniliśmy koordynację dla delegacji z Polski, które działają w branży modowej i wiążą swoje cele biznesowe z tym co dzieje się corocznie na Tygodniu Mody w stolicy Lombardii - Mediolanie.

23.02.2024 r.

karnawał w wenecji 2024

W dniach od 27 stycznia do 13 lutego 2024 odbył się w Wenecji karnawał - jedna z najważniejszych, tradycyjnych imprez ulicznych na naszym kontynencie. Jak co roku Wenecję w czasie karnawału odwiedzili polscy turyści. Nasza firma świadczyła w tym czasie usługi dla grup z Polski, które przyjechały do Wenecji, aby nie tylko ją zwiedzić, ale także skorzystać z interesującego programu imprez, zabaw muzycznych, pokazów, spektakli i możliwości współptworzenia atmosfery karnawałowej w maskach i tradycyjnych a niekiedy też współczesnych strojach weneckich.

15.02.2024 r.

Wśród usług, które zapewniliśmy dla grup z Polski w tym roku w czasie karnawału w Wenecji znalazły się miedzy innymi:
  • noclegi na lagunie i w pobliżu Wenecji oraz transfery prywatne;
  • udział w spektaklach biletowanych w Wenecji i balach maskowych - tematycznych;
  • aktywności w tradycyjnych pracowniach masek weneckich;
  • udział w pokazach wyrobu szkła weneckiego Murano;
  • personalizowane, stylizowane, tematyczne  kolacje z muzyką na żywo dla grup firmowych;
  • kolacje tematyczne o zabarwieniu artystycznym z degustacją win i potraw regionu.

BIT - BORSA INTERNAZIONALE DEL TURISMO - MIĘDZYNARODOWE TARGI TURYSTYCZNE W MEDIOLANIE

44 edycja targów turystyki coraz bardziej spersonalizowanej - DOLCE VITA Italiadlagrup.pl jako przedstawiciel interesów turystycznych Polski we Włoszech.

W sercu Europy, w jednym z najbardziej innowacyjnych miast na świecie, w centrum biznesu i przyszłości - BIT Międzynarodowe Targi Turystyczne 

w Mediolanie. Wydarzenie wspierający branżę turystyczną we Włoszech i na całym świecie. Jedyne, które łączy świat profesjonalistów z branży w kontekście B2B oferując im możliwość bezpośredniego spotkania.

Ponad 1100 wystawców pochodzących z 66 krajów, którzy spotkają się z kupcami głównie z Europy (44%), Ameryki Północnej (14%), Azji (14%), Ameryki Środkowej i Południowej (11%) oraz Bliskiego Wschodu (8%). Bit oferuje zatem prawdziwą wycieczkę po świecie. Istnieje szeroka gama miejsc i zajęć, które można tu spotkać: od jedzenia i wina po lokalne doświadczenia, od wycieczek relaksacyjnych po turystykę sportową, od podróży duchowych po propozycje podróży dla cyfrowych nomadów.

Trochę o wynikach hotelarstwa włoskiego, który także dzięki rezerwacjom za pośrednictwem Italiadlagrup.pl DOLCE VITA zyskał wzrost obecności w obiektach noclegowych o kilkanaście %. Jak podaje włoskie stowarzyszenie hoteli Confindustria, rok 2023 był rokiem pozytywnym dla branży, w którym osiągnięto wartości sprzed pandemii. Hotele we Włoszech odnotowały 

o 12% więcej obecności w porównaniu z 2022 rokiem. To jeszcze ważniejszy wynik w porównaniu ze średnią europejską, która zatrzymała się na poziomie 8%.

źródło: affaritaliani.it


07.02.2024 r.

Pierwsze grupy Incentive Ski & Spa w tym sezonie narciarskim - obiekty i atrakcje TOP LEVEL!

Z pełnym poszanowaniem dla naszych zleceniodawców i z całkowitą dyskrecją obsługujemy najbardziej wymagające wyjazdy do Włoch dla grup. Pełna koordynacja i wsparcie w miejscu realizacji imprezy. Niepowtarzalne realizacje - nie ma drugiego takiego samego wyjazdu firmowego - program i dynamika wyjazdu - zawsze nowatorska i autorska. 

10.01.2024

ZIMA 2023-2024 REZERWACJA NOCLEGÓW DLA GRUP W ALPACH I DOLOMITACH - PIERWSZE GRUPY

W pierwszych dniach grudnia 2023 wystartowały pierwsze grupy narciarskie do Włoch. Organizatorzy zimowego wypoczynku, którzy korzystają z naszych usług zrealizowali wspaniałe imprezy narciarskie.

Noclegi dla grup - pakiety ze skipassem

Integracja - Apres Ski i team building 

Grupy firmowe w Dolomitach - hotele - perełki

campy zimowe dla grup dzieci i młodzieży

16.12.2023 r.

tt warsaw 23-25.11.2023.

Miłośników podróży do Włoch oraz Koleżanki i Kolegów z branży turystycznej gościliśmy na naszym włoskim stoisku na tegorocznej 29. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.

Podczas targów można było skorzystać z:

Międzynarodowe targi turystyczne

23-25 listopada 2023 r.

Zapraszamy na nasze stoisko podczas 29. edycji targów turystycznych TT Warsaw.
Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży turystycznej w Europie. W ciągu trzech dni, czołowe firmy z Polski i zagranicy zaprezentują szeroką ofertę produktów i usług.
Udział w targach jest wyjątkową okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku turystycznym oraz do nawiązania kontaktów biznesowych. 

Zapraszamy!

Wizytacja obiektów noclegowych do oferty na 2024 rok potrwa do końca października 2023 r. 

Uprzejmie informujemy, że w październiku zajmujemy się wizytowaniem nowych obiektów do oferty na 2024 r. , która będzie dostępna dla naszych partnerów od 06 listopada 2023 r.  Godziny pracy biura obsługi zapytań grupowych będą w tym miesiącu ograniczone z uwagi na pracę w terenie z ograniczonym dostępem do poczty internetowej. W tym czasie zapytania grupowe nie będą realizowane.

Zapraszamy do współpracy aktualnych oraz nowych partnerów biznesowych. W sprawie rezerwacji grupowych prosimy pisać na info@italiadlagrup.pl

TTG Rimini 11-13.10.2023
60 edycja największego wydarzenia turystycznego we Włoszech - TTG TravelExperience.

W centrum wystawienniczym w Rimini będzie prezentować się 2700 marek, tysiąc zagranicznych nabywców, 58% z Europy i 42% z reszty świata, także dzięki nadchodzącemu programowi Agencji ICE oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej; ponad 200 wydarzeń z udziałem ponad 250 prelegentów. najlepsze produkty turystyczne Włoch, obejmujące wszystkie 20 regionów i ponad 55 kierunków zagranicznych, potwierdzając tym samym, że jest wydarzeniem referencyjnym dla włoskich wyjazdów. Po raz pierwszy obecni na targach kupcy zagraniczni będą mogli spotkać się także z wybranymi kierunkami międzynarodowymi. Ponad 200 wydarzeń z udziałem ponad 250 prelegentów, które będą charakteryzować TTG 2023, będzie rozmieszczonych na dziewięciu arenach i przez trzy dni będzie dotyczyć zagadnień od nowej gospodarki turystycznej po bioetykę, od zmian klimatycznych, przez transformację społeczną, aż po tematy pionierskie, takie jak uczenie maszynowe i technologie generatywne. 

11.10.2023

Jesteśmy na Buy Veneto w Mestre 09.10.2023 r.

Jesteśmy w grupie 140 firm z całego świata, które region Veneto zaprosił na jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branży turystycznej we Włoszech!

Bierzemy udział w 22 edycji Buy Veneto reprezentując interesy polskich organizatorów wyjazdów do Włoch. Jako kontrahent z kilkunastoletnim doświadczeniem i stałą obecnością na rynku włoskim, podczas Buy Veneto będziemy negocjować i kontraktować korzystne warunki zakupu usług turystycznych dla polskich organizatorów wyjazdów do Włoch na 2024 rok! 

Pracuj z nami aby uzyskać dostęp do najlepszych usług turystycznych na terenie Włoch. 

07.10.2023

Obsługa grup na terenie Włoch - oddział biura we Włoszech - sierpień 2023

W sierpniu 2023 pracujemy dla Państwa w regionie Emilia-Romagna gdzie nasze biuro obsługuje polskie grupy realizujące programy wakacyjne na wybrzeżu Adriatyku w okolicy Rosolina Mare - Cesenatico - Rimini - Cattolica. Zapraszamy do współpracy organizatorów wyjazdów wakacyjnych do Włoch. 

24.07.2023

Obsługa grup na terenie Włoch - oddział biura we Włoszech - lipiec 2023

W lipcu 2023 pracujemy dla Państwa w regionie Friuli Wenecja Julijska gdzie nasze biuro obsługuje polskie grupy realizujące programy wakacyjne na wybrzeżu Adriatyku w okolicy Wenecji - Jesolo - Lignano Sabbiadoro. Zapraszamy do współpracy organizatorów wyjazdów wakacyjnych do Włoch. 

07.07.2023

Obchody 80. rocznicy śmierci generała Sikorskiego na Gibraltarze. 

4 lipca 2023 r. przypada 80. rocznica tragicznej śmierci generała Władysława Sikorskiego, Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych. 

Harmonogram wydarzenia, którego głównymi organizatorami są Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych:

godz. 16.00 – 17:00 uroczysta Msza św. W Katedrze Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gibraltarze,

godz. 17.30 – 18.30: uroczystość przed pomnikiem upamiętniającym katastrofę gibraltarską na Europa Point.

Prace przy obchodach - koordynacja i wsparcie w zakresie dotarcia na Gibraltar przyjezdnych z Polski oraz ich pobytu na terenie Hiszpanii.

27.06.2023

CERTYFIKAT GWARANCJI TURYSTYCZNEJ 2023-2024

Właśnie odnowiliśmy gwarancję turystyczną na kolejny rok, dokumentując tym samym spełnianie wymogów Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. 

20.05.2023

79. ROCZNICA BITWY POD MONTE CASSINO 

OBSŁUGA POLSKICH GRUP PRZYBYWAJĄCYCH DO WŁOCH
W CZASIE 79. ROCZNICY BITWY POD MONTE CASSINO

Wzorem lat ubiegłych nasza firma wspierała uczestników wyjazdów do Włoch na obchody 79. rocznicy bitwy pod Monte Cassino,  zapewniając między innymi bazę noclegową na terenie Włoch oraz koordynując realizację programów pobytu
we Włoszech. 

Maj to miesiąc szczególny dla relacji polsko - włoskich. To jedyny taki czas w roku, kiedy wizyty w miejscach związanych
z 2 Korpusem Polskim gen. Władysława Andersa nabierają jeszcze większego znaczenia i wartości. Monte Cassino, Ankona, Bolonia czy Loreto to miejsca, które do dziś wyzwalają w Polakach wielkie emocje. Nie ma lepszego sposobu
na poznanie historii, sylwetek bohaterów w kontekście zdarzeń z 1944 roku, jak przyjazd do Włoch.  To symboliczny czas
na odwiedzenie miejsc związanych z Armią gen. Andersa,  uczestnictwo w programie obchodów rocznicy bitwy o Monte Cassino i oddanie czci i chwały bohaterom.

W roku 2024 czekają nas obchody 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino - zapraszamy do współpracy.

20.05.2023

dolomity - sezon zima 2023/2024

Apartamenty dla grup - Hotele dla grup - Skipassy dla grup

Skirama Dolomiti

Rozmowy biznesowe

Rozmowy biznesowe

Prezentacja Dolomitów

W dniu 18 maja 2023 r. przedstawiciele firmy DOLCE VITA zajmujący się obsługą grup na terenie Włoch -  ITALIAdlaGRUP.pl wzięli udział w spotkaniach z branżą turystyczną włoskich Dolomitów. Tegoroczny sezon narciarski dobiegł końca w kwietniu, maj jest więc idealnym momentem do podjęcia prac nad kolejnym sezonem narciarskim. ITALIAdlaGRUP.pl od kilkunastu lat jest partnerem większości obiektów noclegowych, które czekają na Polaków w Dolomitach w sezonie 2023/2024. Zapraszamy organizatorów wyjazdów narciarskich do Włoch do rezerwacji miejsc noclegowych dla swoich grup.   W naszej ofercie znajdują się karnety - skipassy dla grup, apartamenty dla grup, hotele dla grup kategorii 3*, 4* i 4* o podwyższonym standardzie, w preferencyjnych taryfach i korzystnych warunkach rezerwacji. Val di Sole: Madonna di Campiglio, Tonale, Ponte di Legno, Pejo, Folgarida, Marilleva. Paganella Ski i wiele innych lokalizacji.

Narty we Włoszech - dlaczego warto jechać na narty do Włoch?

Od wielu lat Polacy są jednymi z najliczniej odwiedzających włoskie góry turystów w czasie okresu zimowego (poza Włochami).  Dzieje się tak za sprawą doskonałych warunków narciarskich we Włoszech - długie, różnorodne i bardzo dobrze przygotowane stoki, doskonała i zróżnicowana baza noclegowa (od ekonomicznych apartamentów po hotele średniej i wysokiej kategorii), wyśmienita i zarazem obfita  włoska kuchnia w obiektach noclegowych i poza nimi, liczne imprezy towarzyszące na stoku i w miasteczkach typu ApreSki, włoska gościnność i uczynność względem gości z Polski.  Kolejnym ważnym powodem wyjazdu Polaków na narty do Włoch jest czynnik ekonomiczny - atrakcyjne ceny pobytu i karnetów narciarskich w porównaniu z ofertą na rynku polskim. Argumentów przemawiających za spędzeniem urlopu narciarskiego w Italii jest jak widać bardzo wiele. Dolomity to pasmo górskie będące fragmentem Alp o szczególnych walorach przyrodniczych i zdumiewającej geologii, za sprawą których w roku 2009 zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najwyższym szczytem jest Marmolada (3343 m n.p.m.), Punta Penia o wysokości 3342 m n.p.m. , Punta Rocca o wysokości 3309 m n.p.m. a także Antelao o wysokości 3263 m n.p.m. Dolomity uważane są za jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo obszarów górskich w skali świata! 

19.05.2023

wizytacja obiektów noclegowych 

Miło nam poinformować, że w marcu 2023 naszą ofertę wzbogaciły 3 nowe obiekty noclegowe, które już w kwietniu będą gościły pierwsze polskie grupy realizujące programy pobytowo-objazdowe.  Doskonałe warunki noclegowe oraz zróżnicowane i ciekawe menu posiłków, które zakontraktowaliśmy czekają na Państwa grupy!

08.04.2023

międzynarodowe TARGI TURYSTYCZNE W WARSZAWIE 16-18.03.2023

Wszystkich partnerów biznesowych oraz nowe firmy zainteresowane współpracą z nami zapraszamy do kontaktu podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych, które odbędą się w Warszawie w dniach 16-18 marca 2023 r.
Zainteresowanych prosimy o uprzedni kontakt z naszym biurem celem umówienia spotkania: info@italiadlagrup.pl
15.03.2023 

Międzynarodowe targi turystyczne BIT MILANO

Jak co roku, uczestniczymy w największych i zarazem najważniejszych targach turystycznych skierowanych do branży turystycznej działającej na terenie Włoch. 

12.02.2023

Relacja z Dni Włoskich w Hali Gwardii 13-15.01.2023

W dniach 13-15 stycznia 2023 roku odbyła się w Warszawie I edycja Dni Włoskich "Italiano Vero", których współorganizatorem odpowiedzialnym za program merytoryczny i dobór wystawców była firma DOLCE VITA - właściciel marki ITALIAdlaGRUP.pl 

Dni Włoskie w Hali Gwardii

Dzień 1 - program

Dzień 2 - program

Dzień 3 - program

Wśród zaproszonych gości byli przede wszystkim Włosi mieszkający i działający zawodowo w Polsce a także Polacy żyjący i pracujący we Włoszech. Swoim udziałem osobistym lub on-line zaszczycili nas m.in. : Enrico Buscema, Tony Giuffrida, Vito Casetti, Farbrizia Scortecchi, Barbara Stolecka, Iga Olechowska, Mirella Bagdzińska. 

Enrico Buscema - Motowizjoner, współprowadzący

Tony Giuffrida Mr Tony DJ

oprawa muzyczna eventu

 

Fabrizia Scortecchi - Genua i Liguria 

Mirella Bagdzińka - Roma Amor z miłości do Rzymu

"Z Mirellą w Wiecznym Mieście" - spotkanie z autorką przewodnika po Rzymie

Barbara Stolecka o regionie Emilia - Romagna

Zakupy i degustacje - oryginalne włoskie produkty i dania

Wycieczki do Włoch i oryginalne produkty włoskie

włoska dyskoteka dzień 1

włoska dyskoteka dzień 2 

odwiedzający Dni Włoskie

Caprese - włoska ceramika

włoskie motocykle i skutery - Liberty Motors

Colorful Media - Italia mi piace! język włoski

degustacje oliwy z różnych regionów Włoch

degustacje win i mocniejszych alkoholi od Niewinność i MP Alkohole

oryginalne włoskie produkty spożywcze od Gusto Italiano

Specjalne oferty i promocje - Liberty Motors

Prelekcje i prezentacje regionów włoskich

Integracja uczestników Dni Włoskich

Losowanie nagród wśród uczestników Dni Włoskich

Nowe znajomości i przyjaźnie oraz włoski styl dzięki unikalnym włoskim koszulkom

Fantastyczna atmosfera i rozmowy z naszymi gośćmi 

Ciekawostki na temat Włoch i ważne informacje o poszczególnych regionach

Iga Olechowska - o Florencji i całej Toskanii 

Home Decor - włoskie vintage od Tutti Biutti

włoska zastawa - oryginalna ceramika z Włoch

Wycieczki do Włoch od DOLCE VITA

oryginalne włoskie buty od Tutti Butti

Roma = Amor książka z autografem " Z MIrellą w Wiecznym Mieście"

Integracja przy włoskich specjałach od Va bene oraz Madame Ricotta

włoskie koszulki inspirowane miłością do Italii od Sylwii Siankiewicz

TT WArsaw

Międzynarodowe Targi Turystyczne  24-26 listopada 2022

stoisko C1.16 

ITALIA DLA GRUP 
TURYSTYCZNA ORGANIZACJA OTWARTA

Ptak Warsaw Expo Al. Katowicka 62,05-830 Nadarzyn, Polska

RAMOWY PROGRAM 

24.11.2022
Spotkania B2B w godzinach 09:00-17:00
Konferencja ubezpieczeniowa - ISON Care
Losowanie upominków dla Uczestników
15:00-17:00 włoska degustacja

25.11.2022
Spotkania B2B w godzinach 09:00-17:00
15:00-17:00 włoska degustacja

Napisz do nas aby umówić się na spotkanie i otrzymać zaproszenie VIP dzięki któremu skorzystasz z:

VIP Roomu/strefy odpoczynku
Strefy cateringowej
Przerwy kawowej
Strefy VIP w Sali konferencyjnej
After Party na naszym stoisku w godzinach 15:00 -17:00
w dn. 24.11.2022.

ZAPRASZAMY!