WENECJA - PŁATNY WSTĘP

PŁATNY WSTĘP DO WENECJI W WYBRANYCH DATACH

Wenecja, która jako jeden z najważniejszych zabytków Włoch znajdujących się na liście UNESCO, zasługuje zdaniem jej władz na należyty szacunek i ochronę. Aby utrzymać prawidłową ochronę zabytkowej Wenecji i zapewnić jej zrównoważony rozwój, wprowadzono opłatę za wstęp do Wenecji dla osób, które odwiedzają ją okazjonalnie, na czas kilku do kilkunastu godzin (bez noclegu).


⚠️Opłata za wstęp do Wenecji od 1 kwietnia 2024 od godziny 8.30 do 16.00 dla wybranych dat, wprowadzona w celu kontroli przepływu turystów.

Opłatę wprowadzona została przez gminę Wenecja. Muszą ją uiścić okazjonalni odwiedzający w określone dni w 2024 r., aby móc uzyskać dostęp do starożytnego miasta Wenecja.

Płatny wstęp do Wenecji na stronie - zakup:

https://cda.veneziaunica.it/en

Opłatę za wstęp do Wenecji w wysokości 5 euro dziennie muszą uiścić okazjonalni odwiedzający, którzy zdecydują się wejść do miasta w godzinach od 8.30 do 16.00 w jeden z 29 dni przewidzianych w kalendarzu od 25 kwietnia do 14 lipca 2024 r. (daty największego ruchu turystycznego - zaznaczone na czerwono).

Jeśli planujesz odwiedzić Wenecję jednego z tych dni zaznaczone w kalendarzu na czerwono, będziesz musiał zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej:  https://cda.ve.it/en/